Listopad 2011

uhm....zase ty nadpisy? Zlatý projekt 365 :D

28. listopadu 2011 v 18:25 | Yuna |  deníček
◘ Uhmm...Sákryš....tak si říkám, že ten Projekt 365 byl naprosto skvělý xD Nemusela jsem vymýšlet nadpisy (protože to je prostě zlo xD) a taky jsem se tak donutila napsat nějaký článek xD Jsem zvědavá, jak to teď půjde dál xD I když se do něj zatím pouštět nebudu, možná snad až budu mít foťák :´D Ale nic neslibuju xD (mimochodem, můj drahý otec slíbil, že ho pod tím stromečkem najdu. Jupí~ ^^)
◘ Haha...myslím, že začátky jsou vždycky strašně těžké xD Ani tady na tomhle blogu, ať už bloguju nějakou tu dobu, nějak nevím jak dál xD Ale to se časem zlepší, snad :D
◘ Nemůžu uvěřit tomu, jakou další strašnou blbost jsem udělala xD Přihlásila jsem se na nějakou olympiádu v ČJ, nebo co to je xD Kurnik....mno...ale tak i kdybych neměla ani jeden bod, (což se stát může xD Kdyby tam jen nebyla ta slohovka -.-) tak pochvalu a přiklonění k lepší známce mám jistou :D
◘ Náš učitel matiky šel na operaci nohy, (naše škola je snad prokletá xD Každému matematikovi se u nás něco z nohou stalo xD) protože už víc jak týden pajdá po škole v berlích. No a tak se u nás objevila učitelka, která nás měla na konci roku, protože pro změnu naše bývalá učitelka matiky byla doma s nohou xD Dobrý, no :D Jenže, to je děs -.- Pomóc! Pane učiteli! Vraťte se brzo! :D protože mi končí pohodové hodiny a kreslení do sešitu!
◘ Pod článkem jedna inteligentní anketa :D


Koisuru boukun

28. listopadu 2011 v 14:57 | Yuna |  mangy
A Je to tady, lidičky xD Yun zas přichází s jednou z jejích recenzí~ Budu to muset dát do knížek, samostatná rubrika na mangy se mi zakládat nechce
:´D

Název: Koisuru boukun; The Tyrant Who Fall In Love
Autor: Takanaga Hinako
Stav: Ongoing
Žánr: komedie, yaoi
+: manga koisuru boukun DJ- aru hi, moti no naka; dvoudílné OVA

Následující článek v tom příadě nebude dávat žádný smysl a bude plný výtlemů a já-nevím-čím-vším Fujoshi, která se do téhle mangy přímo zamilovala~♥
Varování předem: Yaoi! Jasný? Ya-oi!

Když nad tím tak přemýšlím, recenzi na mangu jsem ještě nepsala xD No, všechno je jednou poprvé :D

[Ellen Schreiber] Upíří polibky-počátek

28. listopadu 2011 v 14:55 | Yuna |  knížky
Protože jsem v poslední době četla Upíří polibky, tak není žádný div, že dneska tady budu vychvalovat do nebe právě tuhle sympaticky vyhlížející knížku ^^ (Tohle je první díl z celé ságy ;))

Ale nejdřív pár faktů:
Autor: Ellen Schreiber (příhodné jméno, nemyslíte? :D)
Překlad: Markéta Pravdová
Cena: (to je velice důležité, víme? xD) 179,-
Jak k ní Yuna přišla: Tohle asi nikdo nebude tipovat, viďte? xD Myslím, že to tady snad ani psát nemusím :´D Ale pro ty, kterým by to náhodou nedošlo: Vrátíme se do doby před asi dvěmi lety, když si Yuna kupovala v krámku zvaném knihkupectví mangy s názvem "Upíří polibky-pokrevní příbuzní". A nyní se vrátime do doby před pár týdny/dny. Yuna se na internetu dozvěděla, že je i knižní vydání její oblíbené mangy a tak si řekla, že si ji určitě musí koupit. No a tak si naše milá Yuna o pár dní později, až ji konečně našla v té hoře knihkupectví, které se nachází v jejím rodném městě, koupila a hned ten den začala číst.

Na úvod...

27. listopadu 2011 v 16:01 | Yuna |  deníček
Tak...co říct?
Nejpre bych chtěla upozornit, že některé články jsou převzaty z mého starého blogu, takže se nedivte.
Delší dobu jsem uvažovala, že si nový blog založím....a....je to tady. Prostě už mě ten starý nebavil, taky jsem nebyla zrovna moc pyšná na některé starší články a ta adresa mi už taky šla na nervy. No a tak jsem si založila tenhle.
Doufám, že mi to tady pořád bude vycházet a brzy budu mít tento blog stejně dlouho, jako ten předchozí. Abych řekla pravdu....nebylo to zrovna lehké. Nechtěla jsem ho opustit. Když si vzpomenu, kolik vzpomínek a pěkných komentářů jsem tam nechala...měla jsem ho vlastně 2 roky....
No takže doufám, že tady to bude taky fajn a zůstanou se mnou někteří mí pravidelní návštěvníci :) Každý si musí uvážit podle svého, koho se to týká. Myslím, že dotyční vědí :) Taky doufám, že ti dotyční se mnou zůstanou na téhle nové adrese :)
Představovat se snad ani nemusím. Ti, kteří na můj blog chodili už nějaký ten pátek o mně už hodně vědí a kdyby tady náhodou zabrouzdal někdo jiný, určitě se to dřív či později taky všechno dozví :D

One Piece

27. listopadu 2011 v 15:47 | Yuna |  anime
No nic... dneska přicházím s další recenzí na jedno anime.Tohle anime je fakt úžasný kousek!
přímo One Piece! (v překladu taky jedinečný kousek)

Code Geass

27. listopadu 2011 v 15:46 | Yuna |  anime
Mecha.Někdo si pod tím může představit ne zrovna moc oblíbený žánr anime.Ale věřte,že ve spojení s dvěma slovy to je o moc lepší.A jaké,že jsou ta slova? Code Geass.To je anime,které jsem tedka sledovala. Nejprve jsem váhala,když jsem věděla,že je to mecha(žánr anime,kde se objevují roboti řízení lidmi).Ale o nějakou dobu později jsem se na to vrhla.A výsledek? Nelitovala jsem.Ba naopak. Byla jsem mile překvapena :)
Takže o co že jde? Na začátku jsme v roce 2010. Británie vyhlásila válku Japonsku. To však proti Británii ,která je vyzbrojena Nightmary(roboti,které řídí lidi )nemělo šanci.A tak Británie Japonsko a Japonce utlačuje a jsou nazývání Areou 11.
V době o 7 let později žije jeden student jménem Lelouch.Ten však,i když se chová jako normální kluk,je ve skutečnosti zapomenutý princ Británie.Avšak on Británii,i jeho otce -vládce Británie- nenávidí za to,co mu jako malému provedl. Vyhostil ho ze země i se svou sestrou Nanali do Japonska.Tam vypukla válka.Lelouch kvůli své sestře,která je slepá a na vozíčku přísahal,že zničí Británii a vytvoří lepší svět.
Lelouch je oblíbený mezi holkama a má zálibu vyzývat bohaté britské šlechtice na hru v šachách.
Jednoho dne japonští teroristé ukradnou biologickou zbran. Mají však nehodu. A kdo jim přispěchá na pomoc?Nikdo jiný než Lelouch. Ovšem neštastnou náhodou se dostane do nákladního prostoru jejich auta a ti nevědomky i s ním ujíždějí před britskými vojáky. Potom ale mají další nehodu.Když se vybourají,vyleze Lelouch z auta a uvidí britského vojáka,ze kterého se vyklube jeho kamarád z dětství,Suzaku,kterého potkal právě v Japonsku.Vtom se ale kopule v autě teroristů otevře.K překvapení všech z ní neunikne plyn,ale vypadne mladá dívka.A sní se tam objeví i britská jednotka s velitelem. Ten rozkáže Suzakovi at zastřelí Lelouche. Ten ale odmítne a tak velitel místo toho střelí Suzaka. Když se chystá zastřelit i Lelouche,vejde mu do rány právě ona dívka.Co má Lelouch dělat? Jeho kamarád je mrtvý a ta záhadná dívka taky.Ví,že nemá šanci se od tamtud dostat živý. Vtom ho ale ta zdánlivě mrtvá dívka chytne za ruku a jakoby telepatií mu řekne,že jestli chce žít,umožní mu to. Dá mu moc.Ale,že ji musí splnit jedno přání.Lelouch samozřejmě přijme. A stím přijímá i jakousi moc,která,když se člověku podívá do očí mu umožní přikazovat lidem věci,jaké si zamane. A ti ten rozkaz musí splnit. I kdyby se měli na místě zabít. A to se taky stane. Lelouch vojákům přikáže,že mají zemřít a oni se na místě zastřelí.Když se tam objeví jedna britská pilotka Nightmaru,Lelouch ji přikáže,aby mu ho dala a tak se i stane.
Lelouch pomůže Japoncům tak,že jim říká,co mají dělat. Díky němu se jim podaří britské vojáky porazit.Lelouch jim řekne,že jim pomůže vrátit zpátky svou zem a jméno. tak se Lelouch stane jejich velitelem a oni jeho armádou.Ale aby si uchránil svou identitu-ono by bylo divné,kdyby se někdo dozvěděl,že Japoncům velí Brit-vytvořil Zera. Zero je jakýmsi maskovaným hrdinou,který pomocí svého Geassu(ona síla,která přinutí lidi dělat,co chce) "dělá zázraky".A tak Zero vytvoří Řád černých rytířů bojující za svobodu a jméno Japonska.Cesta ke zničení Británie je ale dlouhá a trnitá. Na cestě se bude muset vypořádat s největšími překážkami. Bude muset zabít své sourozence a dokonce nevědomky bojovat proti Suzakovi(ano,ten nějakým zázrakem přežil).A k tomu všemu je ještě přece jenom studentem.Takže musí chodit do školy. Podaří se Lelouchovi zničit Británii a usednout na trůn?
to by byl děj. A ted ještě hodnocení:
hudba-je užasná.Není rušivým elementem.
animace-až na to,že všichni vypadají strašně hubení,není si na co stěžovat.
postavy-Trochu mě mrzí,že se nedozvíme víc o Suzakovi A Lelouchovi,když byli malí.Na to nám bude muset stačit jedno krátké OVAčko.
Celkově Je tohle anime vážné krásné.Bývá srovnávano s Death note.To mě taky napadlo,ale myslím,že DN je víc psychologický. Ovšem Light a Lelouch by si mohli podat ruce xD
Taky má dvě série. zatím jsem napsala recenzi na tu první.Ale napíšu i na druhou :)
Má to neštastný konec,u něhož jsem brečela jak želva. :´(
a tahle písnička mi ho navždy bude připomínat:
závěrem bych chtěla říct,že tohle doporučím snad každému. a vůbec se nemusíte bát mecha :)
opening:

Higashi no Eden

27. listopadu 2011 v 15:45 | Yuna |  anime
"I tried to talk with God to no avail
I called him up in-and-out of nowhere
I said:
´If you won't save me, please don't waste my time´"
- Slyšela jsem samou chválu na tohle anime. Tak si říkám, proč to nezkusit? Všichni lidé, co tvrdí, že tohle anime je jedno z nejlepších, mají pravdu. Tohle anime na mě pěkně zapůsobilo. Jak dějem, který je opravdu jedinečný, neokoukaný, tak animací a prostě vším :)
- anime má- proč, Bože. Proč?- 11 dílů + 3 filmy, které navazujou na TV sérii; a jedno AMVčko.
Opening není japonský-což mě překvapilo, ale anglický.
- Na začátku se ocitáme v Americe, před Bílým domem. Jedna japonka-Saki se snaží hodit do fontány před Domem minci a chce si něco přát. Jenže toho si všimne policie. No není to šíleně podezřelé? Nějaká holka něco hází na Bílý dům. Co kdyby to byl nějaký atentátník? A tak by ji čekalo spoustu nepříjemností, kdyby se tam neobjevil ještě podezřelejší člověk. Ten na sobě nemá nic. Akorát v ruce drží jakýsi divný mobil a pistoli. A tak je Saki zachráněna. Ten člověk policii trochu zmate a setřese. Ale, není mu zima? Přece jenom, je nahý a venku není zrovna teplo. A tak mu Saki dá za záchranu svůj kabát a šálu. Potom se rozloučí a Saki pospíchá na letadlo. Ale zjistí, že v tom kabátu měla pas a peněženku a tak se vydá za mladíkem a zatímco ho Saki hledá, on mezitím, protože o sobě nic neví, ztratil pamět, se snaží něco zjistit prostřednictvím toho mobilu. Zjistí, že to není jen nějaký obyčejný mobil.No řekněte, jaký mobil by měl v sobě 8 bilionů a pomocí něho byste mohli za peníze udělat v podstatě cokoli? V mobilu se mu představí Juiz. Té se ptá, jestli o něm něco neví. Ta řekne, že bohužel ne. Že si vymazal vzpomínky. Ale přece jenom něco zjistí. A to, kde bydlí. Jenže u sebe doma najde různé podivné něci. Ale nejpodivnější je to, že najde několik pasů s různými jmény. Všechny jsou ale pravé. Ale protože on neví, jak se jmenuje, jedno jméno si vybere. A to, Takizawa Akira. A protože to je taky Japonec,když k němu dorazí Saki s prosbou, že v tom kabátu má pas a peněženku, řekne ji, že poletí s ní do Japonska.Tam se později snaží zjistit, co je vlastně zač. Dozvídá se , že je jedním z hráčů takové "hry", která má změnit Japonsko v lepší zemi, Selecao. Že za touhle hrou stojí nějaký Mr. Outside. Později se i setkává s některými z hráčů....
To by byl děj. Nic už radši neřeknu. To by mohlo být až příliž vyzrazování.
-Co vás na první pohled zaujme, je animace. Je nevšední, ale krásná.
Tohle anime se vám určitě bude líbit. Jak už jsem řekla- má originální a neokoukaný děj. Jen škoda, že je tak krátké :(
Charaktery- Akiru si snad oblíbí každý. Působí strašně sympatickým dojmem. Já nejsem výjimka.
Co je škoda, že nepoznáme všechny hráče. Je jich dohromady 12, ale my poznáme jenom...tuším 7? Nejsem si jistá. Ale to ted není podstatné.
Takže Higashi no eden vřele doporučuji všem, co se chtějí podívat na nějaké pěkně propracované a neokoukané anime :)
mám strašně v oblibě ten opening. Mohla bych ho poslouchat pořád dokolečka xD

Ore no imouto...

27. listopadu 2011 v 15:42 | Yuna |  anime
...ga konnani kawaii wake ga nai!
Aneb "Není možné, aby moje sestra byla tak roztomilá!" Je další skvělé anime. ^^ Včera jsem ho dokoukala a naprosto se mi zalíbilo :) Myslím, že tohle anime budete většinou znát, ne? No, pokud ne, tak poslouhcejte:
Tohle anime je z roku 2010. Pokud se podíváte na animaci, je to ta typická animace. Můžete ji srovnat s Dragon crisis. Osobně se mi tenhle styl animace strašně zamlouvá ^^ Ore no imouto má 12 dílů + speciální díly(ty jsem osobně neviděla, zatím jen TV sérii )
Děj je následující:
Kyousuke(17), jakožto normální středoškolák žije naprosto normální život. Ten by probíhal v celku normálně a poklidně, nebýt jeho mladší sestry Kirino. Ta mu pije krev už 14 let. Kirino je oblíbená ve škole, začínající modelka a celkově je dokonalou ukázkou mladé dívky. Nebo ne? Všechno se tak nějak otočí vzhůru nohama, když Kyousuke doma najde eroge hru s omezením 18+. Komu tak může patřit? Rodiče vyloučí a je mu jasné, že to nemůže být nikoho jiného, než Kirino. Ta se mu posléze svěří, že je otaku a vlastník nemalé sbírky eroge, anime figurek a anime DVD. To vše ale udržuje v tajnosti. Ke Kirinině překvapení si z ní bratr nedělá legraci, ale rozhodne se, že jí pomůže její tajemství udržet. Později se seznamuje s dalšími otaku a z nich se stávají přátelé, Kirino píše svojí vlastní novelu, kamarádka Ayase se snaží vymyslet dárek pro Kirino k narozeninám a s tím vším a mnohem víc musí Kyo své sestřičce a jejím kamarádkám pomáhat.
Tak to by bylo to nejzákladnější. Osobně tohle anime hodnotím jako jedno z nejlepších. Hlavně v posledních dílech se mi líbí, jak vyjdou na povrch city, které tam zdánlivě nebyli, ale hluboko pod povrchem ano. A to sice sourozenecké pouto mezi Kyousukem a Kirinou. Vážně mě to dojalo. Nevím proč, možná jsem strašná citlivka, ale říkám, jak to je.
Někdy jsem vážně litovala Kyosukeho :D Chudák ze sebe, pro dobro své setry, dělal úchyla (no,k vzhledem k tomu, co má pod postelí to ovšem až takové nevinátko není :´D), pomáhal ji se vším, co si vymyslela...
Každopádně, skláním se před magakou, tvůrci tohoto anime a všemi, co s tím měli co do činění.
Pokochejte se openingem :)
Moje skromné hodnocení: 10/10
Doporučuji každému človíčkovi, co se chce podívat na vážně jedinečné anime :)

Uta no prince-sama

27. listopadu 2011 v 15:40 | Yuna |  anime
Anime o 6 pěkných bishících a spustě fanservisu a jedné šťastné holce... Uta no Prince-sama!