[Ellen Schreiber] Upíří polibky-počátek

28. listopadu 2011 v 14:55 | Yuna |  knížky
Protože jsem v poslední době četla Upíří polibky, tak není žádný div, že dneska tady budu vychvalovat do nebe právě tuhle sympaticky vyhlížející knížku ^^ (Tohle je první díl z celé ságy ;))

Ale nejdřív pár faktů:
Autor: Ellen Schreiber (příhodné jméno, nemyslíte? :D)
Překlad: Markéta Pravdová
Cena: (to je velice důležité, víme? xD) 179,-
Jak k ní Yuna přišla: Tohle asi nikdo nebude tipovat, viďte? xD Myslím, že to tady snad ani psát nemusím :´D Ale pro ty, kterým by to náhodou nedošlo: Vrátíme se do doby před asi dvěmi lety, když si Yuna kupovala v krámku zvaném knihkupectví mangy s názvem "Upíří polibky-pokrevní příbuzní". A nyní se vrátime do doby před pár týdny/dny. Yuna se na internetu dozvěděla, že je i knižní vydání její oblíbené mangy a tak si řekla, že si ji určitě musí koupit. No a tak si naše milá Yuna o pár dní později, až ji konečně našla v té hoře knihkupectví, které se nachází v jejím rodném městě, koupila a hned ten den začala číst.


Tak to by bylo na úvod, doufám, že teď už je vám všechno jasné a můžeme se vrhnout na něco, co by se mohlo nazývat "recenzí", aneb Yunin názor na knížku....

"Mí spolužíci a já jsme seděli na zemi v půlkruhu ve čtecím koutku.
"Bradley, čím chceš být, až vyrosteš?" zeptala se paní Peevishová, když už byly zodpovězeny všechny ostatní otázky.
"Požárníkem!" vykřikl.
"Cindli?"
"Eh...zdravotní sestřičkou," zašeptala pokorně Cindi Warrenová.
Takhle paní Peevishová prošla celou třídu. Policisté, astronauti, fotbalisté. Nakonec jsem byla na řadě já.
"Raven, čím chceš být ty, až vyrosteš?" zeptala se paní Peevishová a probodávala mě svýma zelenýma očima. Byla jsem zticha.
"Herečkou?"
Zakroutila jsem hlavou.
"Doktorkou?"
"Ne, to ne."
"Letuškou?"
"Fuj!" odpověděla jsem.
"Tak čím?" zeptala se už rozzlobeně.
Na chvíli jsem se zamyslela. "Chci být..."
"Ano?"
"Chci být... upírkou!" vykřikla jsem k překvapení a šoku paní Peevishové i mých spolužáků.
(úryvek z knihy)

Ocitáme se v městečku Dullsville, ve kterém žije gotička Raven, která se už od dětství chce stát upírkou. Její život se ale změní, když se do starého sídla přistěhuje pro Raven zajímavá a záhadná rodina, rodina Sterlingů, o které kolují nejrůznější fámy. Jedna z nich tvrdí, že to jsou upíři. Už jen to stačí Raven na to, aby se o ně začala zajímat. Chce zjistit, jestli je to skutečně tak, že rodina Sterlingů jsou vážně upíři. Mohl by se tak konečně splnit Ravenin sen?
Na to se Raven střetává se záhadným "gotickým klukem" Alexandrem Sterlingem a celý příběh začíná nabírat na obrátkách...

Je to politování hodné, ale víc vám říct nemůžu. Zbytečně bych vám vyzrazovala něco, co by se potenciálnímu zájemci o tuhle knížku, nemuselo líbit. Doufám, že jste si o knížce udělali nějaký názor, doufám že kladný.
Já můžu jen vřele doporučit pro všechny, kteří mají rádi upíry, romantiku a humor, protože tohle všechno můžete v knížce čekat. Jakmile vás tahle knížka chytne, tak už nepustí až do samého konce.
Musím říct, že jakmile jsem ji dočetla, zmocnil se mě pocit, že si potřebuju přečíst další díl :D Konec byl hodně otevřený (to proto, protože to žádný konec není. Tahle sága ještě pokračuje :)) a to mě nutí chtít si přečíst další díl. Zajímá mě, co se dál stane s gotičkou Raven a Alexandrem Sterlingem. Ačkoli jsem četla magu, která by měla být podle téhle knížky, má to hodně rozdílů. Dalo by se říct, že co bylo v tomto dílu, vám tak nějak pomůže víc pochopit začátek mangy, protože vůbec nic z toho, v manze nebylo xD
Vím, že bych toho o téhle knížce mohla říct víc, ale dělat to nebudu xD Tohle vám musí stačit. Na knížku si už musíte udělat názor sami ;)

Prosím, nepokoušejte se tuhle knížku srovnávat se Stmíváním. Ačkoli se to může vybízet, prosím, nedělejte to :) Tahle knížka je totiž úplně o něčem jiném. Je romantická, ale i zábavná a originální :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama