Higashi no Eden

27. listopadu 2011 v 15:45 | Yuna |  anime
"I tried to talk with God to no avail
I called him up in-and-out of nowhere
I said:
´If you won't save me, please don't waste my time´"
- Slyšela jsem samou chválu na tohle anime. Tak si říkám, proč to nezkusit? Všichni lidé, co tvrdí, že tohle anime je jedno z nejlepších, mají pravdu. Tohle anime na mě pěkně zapůsobilo. Jak dějem, který je opravdu jedinečný, neokoukaný, tak animací a prostě vším :)
- anime má- proč, Bože. Proč?- 11 dílů + 3 filmy, které navazujou na TV sérii; a jedno AMVčko.
Opening není japonský-což mě překvapilo, ale anglický.
- Na začátku se ocitáme v Americe, před Bílým domem. Jedna japonka-Saki se snaží hodit do fontány před Domem minci a chce si něco přát. Jenže toho si všimne policie. No není to šíleně podezřelé? Nějaká holka něco hází na Bílý dům. Co kdyby to byl nějaký atentátník? A tak by ji čekalo spoustu nepříjemností, kdyby se tam neobjevil ještě podezřelejší člověk. Ten na sobě nemá nic. Akorát v ruce drží jakýsi divný mobil a pistoli. A tak je Saki zachráněna. Ten člověk policii trochu zmate a setřese. Ale, není mu zima? Přece jenom, je nahý a venku není zrovna teplo. A tak mu Saki dá za záchranu svůj kabát a šálu. Potom se rozloučí a Saki pospíchá na letadlo. Ale zjistí, že v tom kabátu měla pas a peněženku a tak se vydá za mladíkem a zatímco ho Saki hledá, on mezitím, protože o sobě nic neví, ztratil pamět, se snaží něco zjistit prostřednictvím toho mobilu. Zjistí, že to není jen nějaký obyčejný mobil.No řekněte, jaký mobil by měl v sobě 8 bilionů a pomocí něho byste mohli za peníze udělat v podstatě cokoli? V mobilu se mu představí Juiz. Té se ptá, jestli o něm něco neví. Ta řekne, že bohužel ne. Že si vymazal vzpomínky. Ale přece jenom něco zjistí. A to, kde bydlí. Jenže u sebe doma najde různé podivné něci. Ale nejpodivnější je to, že najde několik pasů s různými jmény. Všechny jsou ale pravé. Ale protože on neví, jak se jmenuje, jedno jméno si vybere. A to, Takizawa Akira. A protože to je taky Japonec,když k němu dorazí Saki s prosbou, že v tom kabátu má pas a peněženku, řekne ji, že poletí s ní do Japonska.Tam se později snaží zjistit, co je vlastně zač. Dozvídá se , že je jedním z hráčů takové "hry", která má změnit Japonsko v lepší zemi, Selecao. Že za touhle hrou stojí nějaký Mr. Outside. Později se i setkává s některými z hráčů....
To by byl děj. Nic už radši neřeknu. To by mohlo být až příliž vyzrazování.
-Co vás na první pohled zaujme, je animace. Je nevšední, ale krásná.
Tohle anime se vám určitě bude líbit. Jak už jsem řekla- má originální a neokoukaný děj. Jen škoda, že je tak krátké :(
Charaktery- Akiru si snad oblíbí každý. Působí strašně sympatickým dojmem. Já nejsem výjimka.
Co je škoda, že nepoznáme všechny hráče. Je jich dohromady 12, ale my poznáme jenom...tuším 7? Nejsem si jistá. Ale to ted není podstatné.
Takže Higashi no eden vřele doporučuji všem, co se chtějí podívat na nějaké pěkně propracované a neokoukané anime :)
mám strašně v oblibě ten opening. Mohla bych ho poslouchat pořád dokolečka xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama