[Andrea Cremerová] Smečka- kniha 1.

16. prosince 2011 v 16:16 | Yuna |  knížky
Zdravím všechny přítomné :) Poslední dobou nevím k jaké knížce skočit dřív :´D Asi bych si neměla půjčovat 5 knih z knihovny, co? xD Nj....to jsem celá já, mno.....:D

Se zatajeným dechem jsem dočetla Smečku, musím se vrhnout na recenzi, no ne? :D
------------------------------------
Přestože se těď v knihkupectví hemží spousta knih a knižních sérií o upírech (přece jenom upíři jsou teď "in", že jo :´D) a přestože je teď v podstatě celá třída zblázněná do Stmívání, (skoro čistě holčičí třída, co byste chtěli) a taky přestože mám upíry ráda (ovšem upíry, kteří nesvětélkují, jasný!?!) mám je ráda jen v podobě Hellsingu a Upířích polibků a jiných mang a anime. No a tak jsem jednou narazila na zajímavě vypadající knížku. Ta knížka se jmenovala- ano, správně, Smečka (nebo anglicky Nightshade)

Název: Smečka; Nightshade
autorka: Andrea Cremerová
žánr: young adult, sci-fi, fantasy

"She can cotrol her pack, but not her heart."


Napsat recenzi. Ono se to lépe řekne, než udělá xD

Kde začít? Co takhle děj?
Na začátku se ocitáme v lese. Před námi se rýsuje zajímavá podívaná: Mladá vlčice stojí v opozici proti medvědu grizzlymu. Za ní se choulí a celou scénu s námi pozoruje jakýsi kluk. Už z prvních řádků pochopíte, že ta vlčice a grizzly nebojují o žrádlo v podobě tohoto mladého kluka, právě naopak- mladá vlčice se ho snaží chránit. Což se ale nedá říct o zmiňovaném grizzlym... Když už to začne vypadat pro mladou vlčiči bledě, objeví se na scéně další hnědý vlk v podobě další vlčice, Bryn. Společně nad medvědem vyhrávají a ten se odporoučí do hlubin lesa...
Následně naše vlčice upoutá pozornost na mladíka ležícího v kaluži krve opodál. Nařídí Bryn, aby od tama zmizela. Ta poslechne a nechá ji osamotě s oním neznámým turistou....Chvíli si ho zaujatě prohlíží a rozhodne se, že ho tam nemůže nechat jen tak zemřít. No a rázem místo vlka před turistou stojí dívka se zlatýma očima a bloďatými vlasy. Než může být turista zcela vyděšen z toho, co všechno se před jeho očima událo, vlčice se kousne do ruky a nabádá ho, aby pil. Že jen to mu může pomoct. A tak mladík samozřejmě poslechne. Následně ho odnese na bezpečné místo do starého auta a než se kluk stačí vzpamatovat a dozvědět se, co je zač, odbíhá zpátky do lesa už zase jen bílý vlk.....
Později se dozvídáme, že ona bílá vlčice se jmenuje Calla a je ve skutečnosti něco jako princezna xD že je to dcera vůdců smečky a tak i budoucí vůdkyně smečky. I když je vlk a žije se svou smečkou, chodí taky do normální školy jako ostatní.
Posléze se seznámíme se zbytkem smečky, ale taky Caliným nastávajícím manželem Renem, o němž věděla už od mala, že se jednoho dne vezmou. Ten stejně jako ona vede svou smečku a tak, když se vemou, vznikne nová smečka složená ze smečky Nightshaedů, kterou vede Cal, a smečky Baneů, vedenou Renem.
No ale já v tom zatím žádnou zápletku nevidím, vy jo? Haha....asi ne. No a tak je jasné, že to ještě není všechno....
Jednoho dne se ve škole objeví (jak jinak) nový žák a to není nikdo jiný, než onen turista, kterého Cal zachrínila před jistou smrtí. Dozvídáme se, že se jmenuje Shay a že to nebude jen obyčejný kluk. Začíná být kolem něj čím dál víc nejasných věcí. Jak to, že se objevil na večírku určeném pouze pro vlky? Jakou má se světem Cal spojitost? A co jeho strýc?
S příchodem Shaye se začne všechno komplikovat. Cal si žačíná uvědomovat, že ji to k němu neskutečně táhne, že by s ním ráda dělala všechno možné (víte, jak to myslím). A Shay o ní taky začíná projevovat zájem. Jenže toho si všímá i Ren. A tak atmosféra začíná být hodně hustá....
Tohle by bylo tak to nejdůležitější. Samozřejmě, že toho je víc. Rozhodně se celá knížka nemotá jen kolem těch tří. Shay začíná zjišťovat víc o tomhle společenství vlků a společně s Cal nachází skutečnou pravdu ukrytou pod "pravdou". Udá se tam toho tolik, že by se to sem ani všechno nevešlo.

Rozhodně je to hodně dobrá knížka. I když to podle téhle mé "úžasné" recenze nemůžete poznat :´D Moje spokojenost s ní nejde slovy vyjádřit :´D Mně se velice líbila a už si brousím drápky na druhý díl. A pak třetí.
Doporučuji všem, bez výjimky. Hlavně to je knížka pro holky, to určitě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Háj ^^

Hi ^^

Komentáře

1 Netka* Netka* | Web | 16. prosince 2011 v 17:06 | Reagovat

já si ji přečtu ;)... ale nejdřív upíří polibky :DDD

2 Naomi. Naomi. | Web | 16. prosince 2011 v 18:17 | Reagovat

Vypadá to dobře :)

3 Pal Pal | Web | 17. prosince 2011 v 19:52 | Reagovat

O téhle knížce už jsem někdy něco slyšela a vypadá to zajímavě, i když spíš ne úplně můj šálek kafe. (A navíc si teď vážně nemůžu dovolit kupovat další knížku. Né po včerejším náletu na knihkupectví. xD)

4 Netka* Netka* | Web | 18. prosince 2011 v 12:05 | Reagovat

Byla by jsi tak hodná a pomohla mi?
Hlasuj tady:
http://smoke-dreamer.blog.cz/1112/christmas-sonp
pro SHAKE UP CHRISTMAS (v anketě: číslo 1)
Mockrát děkuju :) KLIDNĚ OPLATÍM  :)
Netka*

5 Yuna Yuna | Web | 18. prosince 2011 v 14:29 | Reagovat

[4]: An, to si děláš srandu, ne? Sama reklamy nesnášíš a potom napíšeš něco takového :´D Budu dělat, že jsem to neviděla, jinak ještě budu hlasovat proti tobě.

6 Yuna Yuna | Web | 18. prosince 2011 v 14:31 | Reagovat

[3]: Chápu tě xD No, jak chceš. Tohle je jen můj soukromý názor ^^

7 Aru (Blatter) Aru (Blatter) | Web | 17. srpna 2012 v 22:37 | Reagovat

Nečetla jsem, mám to ale v plánu, protože miluji vše s těmihle stvořeními, jako jsou upíři a vlkodlaci <3
Teď chci číst jednu úžasnou knížku, kde mám obojí a je to napsáno dokonalým stylem: Smrtící Tanec - Aneta Blakeová
Je to prostě awesome (zase to začala jednu chvíli číst kdesi z prostřed :DD)  ...a jinak nesnáším twilight a tak dále. Miluji ty staré historické upíry, kteří nepůsobí v nějakých přeslazených slaďárnách. Asi prostě něco ve stylu od Anne Rice a tuhle knihu,co jsem ti sem právě napsala :) a ještě...věděla jsi, že v knížkách o upírech je právě největší pravděpodobnost, že tam narazíš i na něco lehce yaoifilního? :DDD v té knížce Smrtící tanec jsem už pár scének našla :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama