Nafoukaná nána lepší než šedá myška?

10. května 2012 v 18:00 | Yuna
Občas mám chvíle, kdy nad něčím pořád přemýšlím. A protože to zkrátka a dobře musím někam vykřičet, taky jsem si řekla, proč to nenapsat tady. Je to jistá úvaha, nemyslím tím tedy ten slohový útvar, tohle žádná slohovka nebude :D Jen prostě takové zamyšlení nad něčím, co mi vrtá hlavou a dost vadí.

Co tím nadpisem chtěl básník říct? To se hned dozvíte.

Nedávno jsem přemýšlela nad tím, jak bych to řekla....že mi přijde, že jsou v třídním kolektivu dva jisté extrémy, přesněji dva extrémy holek. Všichni víme, že spolek holek je to nejhorší, co může být, zvlášť, když je lichý počet. Podle mého názoru (ano, tohle je jen můj soukromý názor, nemusíte souhlasit) se holky ve třídě- já teď mluvím jen o třídním kolektivu- dělí na dvě skupiny. Jedna, to je ta, kde jsou takové ty typické slepice, co se zajímají pouze o svoje přisluhova...pardon, kamarádky, jak bych tak řekla, z "nejužšího kruhu". O ostatní ani očkem nezavadí, jedině v případě, když něco potřebují. A stejně vás za rohem pomluví.
A potom tady je druhá skupina, do které patřím i já (a já to přiznám a vůbec mi to nevadí) a to takové "šedé myšky". Jednoduše normální holky, které nepotřebují být ve světlech reflektorů, randit s těmi nejhezčími kluky a hádat se kvůli nim. Holky, které nepotřebují být jednoduše řečeno, hvězdy.
A co se mi na tom všem nelíbí? Přesně to, co jsem napsala. Někdy mi třeba vrtá hlavou, proč se ta první skupinka baví jen s těmi "nejlepšími" nebo "vyvolenými" nebo jak to říct, holkami. S holkami, které jsou všude, všichni o nich vědí, všichni se s nimi baví a všichni jim lezou vy víte kam. A já se ptám: Proč?! Kdbyby někdy jen zkusily přijít, pozdravit a začít nějakou konverzaci, zjistily by, že tyhle pro ně "šedé myšky" jsou stejné, nebo ještě lepší kamarádky, na které je spoleh a které jsou byť ne moc výřečné, ale zato příjemné a dá se s nimi taky dobře bavit. Uvedu vám příklad ze své vlastní zkušenosti. Letošní rok k nám propadla jedna holka. Když se u nás objevila první den ve škole, všichni si pro sebe špitali a převraceli oči. Nikdo se s ní nebavil. Dokonce ani mi se to ze začátku nelíbilo. Jenže ona holka sedí o lavici přede mnou, takže bylo dost těžké s ní nezačít konverzaci. Nakonec jsme se začaly bavit a povídat si, i když mám pocit, že se na nás třída dívala skrz prsty. Jasně, není to zlatíčko, co všechno provádí tady ani nebudu říkat. Stačí říct, že to je prostě problémové dítě. Ale víte co? Mě je to jedno. Co ona dělá, když si kazí své vlastní zdraví, mě je to jedno. Myslím, že by ve svém věku měla už mít nějaký ten rozum. Nejsem s ní nejlepší kamarádka, ale ani ji neodsuzuju jako většinový zbytek třídy. Ona holka je otaku a navíc yaoistka, půjčila jsem jí taky už skoro všechny svoje mangy, taky pár knížek... a bavím se s ní naprosto normálně.

Tak proč to tak je?
U vás to tak nemusí být. Možná je tohle jen v naší třídě. Ale možná taky ne...

Může to znít, že si tady stěžuju a vylívám zlost ze své zkušenosti. No, to se vám vážně nezdá. Elwines to ví, už jsme několikrát vedly diskuzi na tohle téma. Mám s tímhle jisté zkušenosti, ale kdo dnes nemá, že.

Možná nesouhlasíte s mým názorem. Pokud je tomu tak, napište mi ho :) Pokud se mnou souhlasíte, taky mi to napište. Budu moc ráda ^^ Omlouvám se za svoje bláboly :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Baf!

Lek! 100% (22)

Komentáře

1 Černá Kočka Černá Kočka | Web | 12. května 2012 v 10:28 | Reagovat

U nás je to podobně, akorát těch nafoukaných nán je tam výrazně většina. Já jsem v takový malý partičce outsiderů a naprosto mi to vyhovuje, ne, děkuju, nechci se bavit s těma pitomejma krávama ;D
Obvykle ty blbky celkem ignuruju a jsou mi ukradený, akorát jedna z nich mi opravdu vadí. Je z nich nejhorší, protože dokáže nejpřesvědčivěji předstírat, že je milá a má všechny hrozně ráda a většina lidí jí to ještě ke všemu žere. I jedna moje kámoška, která k ní vzhlíží jako k bohyni... No, to je jedno, to už se netýká tématu.
A opakuju, naprosto s tebou souhlasím :)

2 Elwines Elwines | Web | 12. května 2012 v 23:36 | Reagovat

Můj názor sice už znáš :D,ale stejně to ještě zopakuju.Raději se bavím s šedými myšmi než s namyšlenými kozami,co se nejvíc zajímají o to jestli nemají rozmazaný make-up :D.

3 Pal Pal | 10. června 2012 v 17:16 | Reagovat

Perkele, tenhle článek čtu už po několikáté a pořád se ne a ne dokopat ke komentáři, i když vím, že k tomu mám co říct - možná právě proto je těžké sesumírovat si všechny myšlenky, z nichž polovinu stihnu zapomenout ještě před jejich sepsáním. XD
Naše třída... uhm, faktem je, že na venek pravděpodobně působíme jako dobrý kolektiv, ale neřekla bych, že je to pravda. Jestli máte u vás ve třídě dvě skupinky, naše třída je rozkouskovaná daleko víc. Faktem je, že většina lidí je v pohodě, když se s nimi člověk baví sám, ale stejně... My máme ve třídě pár 'huge bitches', pak několik děvčat se kterými se dá v pohodě bavit a... no, já a nee-chan jsme popravdě totální outsideři, protože většina lidí nechápe, co máme na těch divných obrácených čínských komiksech (ano, parkrát jsem si už vyslechla přednášky o tom, že mám zájmy jak osmileté dítě a čtu věco pro naprosté debily :'D) a tak vůbec. Naštěstí se vyskytují i tolerantní duše, za které jsem vděčná.
Ženy jsou všeobecně divná stvoření a zabývají se jen pomluvami a tím, jak být co nejvíc oblíbené. Fuj. XD
Taky občas slýchám, že kluci mají mnohem lepší kolektiv než holky. Pravděpodobně ano, protože mužská část naší třídy se má tak ráda, že se o přestávkách pravidelně znásilňuje. XD
No, zpátky k tématu. V naší třídě máme takovou tu elitu, potom normální lidi a potom méně populární lidi. Faktem je, že mi to ani tak moc nevadí, protože jsem strašný introvert a nebýt na výsluní zájmu mi vskutku nevadí. (A navíc si se mnou a nee-chan povídá zublík! Ha! XDDD)
Šedé myšky powa. 8D

(Lol, to jsem zase zplodila něco totálně ironického a nesmyslného. XD No nic. XD)

4 Pal Pal | Web | 10. června 2012 v 19:36 | Reagovat

Yay, nový lay! :3
(Hm, to je to nové sportovní anime, uhm - Kuroko no basket? ^^" Je to nějak podezřele populární mezi yaoistkami. 8D)

5 Yuna Yuna | Web | 11. června 2012 v 14:43 | Reagovat

[1]: Tak jsem ráda, že máme stejný názor :D

[2]: No jo, znám znám XD

[3]: [4]: Hm...tak u nás to je taky tak nějak podobně, no :D Jako je pravda, že když se s nimi člověk baví sám, tak bývají v pohodě. já jen ale nepochopím, proč mají tu potřebu ze sebe dělat něco víc :'D Haha, to máte dobré kluky, no XD Taky bych brala :D Jo jo, Kuroko no Basuke/baske/basket/The basketball which Kuroko plays/whatever :D No populární mezi yaoistky je z jednoho prostého důvodu XD Je tam hodně bishíků, čili materiál na párování nechybí a fanservis se tam taky najde XD (dobře, to byly tři důvody :D)

6 SilencioCZE(Uke-Níí) SilencioCZE(Uke-Níí) | 13. června 2012 v 7:45 | Reagovat

Yun o tomhle pak musíme pokecat :D...a jako máš pravdu ...no pak tady něco ještě písnu bo už musím jít :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama